W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego giżyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej trzech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na trzy miesiące, zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymany został również nietrzeźwy kierowca, który miał blisko 3 promile alkoholu.

W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego giżyckiej komendy zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. W sobotni ranek około godziny 9:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu m-ki Honda. 55-latek, mieszkaniec powiatu łomżyńskiego przez miejscowość Konopki Wielkie jechał z prędkością 107 km/h. Z kolei w niedzielę tuż po godzinie 8:00 policjanci zatrzymali kierowcę samochodu Ford, mieszkańca powiatu dąbrowskiego, który jechał z prędkością 109 km/h. Trzy godziny później na radar wpadł kierowca Hondy, mieszkaniec Ostrowa Mazowieckiego, który jechał z prędkością 103 km/h.

Trzej kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy, zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Odpowiedzialnością nie popisał się również mieszkaniec powiatu giżyckiego, który wsiadł za kierownicę po pijanemu. Badanie alkomatem wykazało, że 37-letni kierowca ma blisko 3 promile alkoholu. Temu kierowcy funkcjonariusze również zatrzymali prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zatrzymanie pijanego kierowcy nastąpiło dzięki obywatelskiej postawie innych użytkowników dróg, którzy wskazali pijanego kierowcę, za co policjanci dziękują.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.