Dzień Zwycięstwa obchodzimy każdego roku 8 maja. Jest to święto państwowe. Tego dnia składamy wiązanki kwiatów w miejscach pamięci, pod tablicami pamiątkowymi czy na cmentarzach wojennych. Uroczystości odbywać będą się w wielu miastach na terenie całego kraju. Świętować będą również między innymi mieszkańcy Czech i Francji. 
Tego dnia w Giżycku wiązanki pod pomnikami o Polskość Ziemi Mazurskiej przy Placu Grunwaldzkim oraz pod Pomnikiem Żołnierzy AK i Sybiraków złożył Wicestarosta Giżycki Mateusz Sieroński wraz z przedstawicielami Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny z prezesem Tadeuszem Drzazgą oraz Związku Sybiraków koło w Giżycku z prezesem Michałem Jasudowiczem. Ze strony Urzędu Miejskiego wiązankę kwiatów złożył Zastępca Burmistrza Cezary Piórkowski.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.